O Quicko

Quicko to polski fintech z siedzibą w Tarnowskich Górach, którego historia w branży nowoczesnych technologii zaczęła się od sprzedaży różnego rodzaju zbliżeniowych urządzeń i gadżetów płatniczych.

Z czasem spółka zaczęła prace nad aplikacjami płatniczymi, Sprytny Bill, aplikacji mobilnej do płatności za rachunki i przekazów P2P oraz Quicko Wallet, cyfrowego portfela multifunkcyjnego z kartami płatniczymi Mastercard wydawanymi przez Quicko.

Od lipca 2019 r. Quicko działa jako instytucja płatnicza, a od września 2021 jako Krajowa Instytucja Płatnicza, pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Przyznana nam licencja obejmuje m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, obsługę transakcji, a także dostęp do otwartej bankowości, w tym do inicjowania płatności oraz pozyskiwania danych o rachunkach bankowych.

Podsumowując, każdy biznes, który szuka rozwiązań technologicznych m.in. gadżetów do płatności zbliżeniowych, usług sektora płatniczego, wydawnictwa kart płatniczych, e-commerce jest naszym potencjalnym klientem. Naszym głównym partnerem jest Mastercard, z którym ściśle współpracujemy na bazie licencji wydawcy kart płatniczych.